הקשר בין אכילה רגשית ולהשמנה ואיך זה משפיע על המודעות שלנו

כבר מגיל קטן אנו רגילים לחבר בין רגש לאוכל: “מרגיש בלחץ לפני מבחן? תאכל שוקולד”, “אם תתנהג יפה תקבל ממתק” וכך הלאה. לאורך היום אנו מקבלים בין עשרות למאות החלטות הקשורות באוכל שלנו ובמה שאנחנו מכניסים לפה. לרוב, מבלי לשים לב, אנו אוכלים מתוך רגש ולא בצורה מושכלת וזה מוביל אותנו למצב שנקרא אכילה רגשית. אכילה רגשית יכולה להוביל להשמנה ו/או אי סדרים בריאותיים בסופו של דבר. פיתוח מודעות לנושא והיכולת לסגל לנו כלים מהירים להתמודדות וקבלת החלטות בנוגע לאוכל שלנו ו/או שליטה על הרגשות שלנו יעזרו לנו לטפל בנושא.

מהי הסיבה שאנחנו בדיאטה ועדיין לא יורדים במשקל?

יש כמה סיבות שבגינן ייתכן ואתם עושים דיאטה ועדיין לא מורידים במשקל. זה יכול להיות תפריט תזונתי לא נכון, עניינים בריאותיים המשפיעים על גופכם, גנים, מחסור בשעות שינה ועוד. בין הסיבות הידועות ביותר היא כאשר אנו נוטים להיות מושפעים מאכילה רגשית יתר על המידה בחיינו. כך למשל – במידה ואנו עצבניים או לחוצים, אנו אומרים לעצמנו “לעזאזל עם זה… אני אוכל…” והולכים וטורפים דלי גלידה או כל דבר אחר. אכילה מסוג זה עשויה לגרום לאי סדרים בדיאטה שלכם ובכלל לאכילה של דברים משמינים בכמויות גדולות ומבלי שתשימו לכך לב אתם לא רק לא תצליחו להוריד במשקל אלא גם תעלו במשקל.

מודעות מביאה אותנו להבין מה הם הנקודות שהם אנחנו ממשיכות לאכול כדי לשכוח מכאב או כעס

מומחים רבים בנושא שין אכילה רגשית להשמנה מסבירים כי חשוב להגיע למצב שאנו אוכלים בצורה תבונית ולא רגשית. לדעת בדיוק מה אנו מכניסים לפה, מתי ואיך זה משפיע על המטרות שלנו. לאחר פיתוח המודעות לנושא, חשוב יהיה לקבל החלטה בתזמון הנכון. לדוגמה: כאשר אתם כועסים או לחוצים, במקום לפרק את המקרר, נסו לדבר עם חבר קרוב או לעשות פעילות ספורטיבית שתפחית את הלחץ. היו מודעים למצב הרגשי שאתם נמצאים בו, לכך שאוכל הוא לא הפתרון, נסו למצוא אלטרנטיבה אחרת לאזן את הרגש שלכם ואז לאכול בצורה מושכלת בהתאם לצרכי הגוף שלכם.

בתהליך איתי אנחנו בודקים יחד איפה את שמה את האנרגיה שלך באכילה הרגשית ,

איזה מענה רגשי את נונת לעצמך דרך אוכל והכי חשוב איך ניתן לשחרר אותו

רוצה לשמוע עוד על התהליך השאירי טלפון ונדבר

אל תעצרו כאן

תקראו עוד

מוזיקה

מוזיקה – יודעת לדבר אליך בשפה שרק אתה מבין. החיבור שלי למוזיקה הגיע עוד משחר ילדותי .כל חיי אהבתי לשמוע מוזיקה זה עולם שלם של

האינדיאני שכבש אותי

לפני מספר שנים בתוך כדי זה שהתחלתי לצייר מנדלות ומקרה ולא במקרה הרי אנו יודעים שאין מקריות, גיליתי מוסיקה אינדיאנית שמאד התחברתי והרגשתי הכי בבית איתה .

הבקע ששומר עליי

אחרי שעברתי את הניתוח השני ירדתי המון במשקל – ירד ממני אדם שלם . נכון שזה משמח ? נכון ולא נכון 😊 בפועל הגיעה צרה חדשה שנקראות