צבעים ורגשות של הלבוש שלנו ואיך הצבע משפיע עלינו – בראשית אהבה

זה כבר לאורך שנים שחוקרים רבים בודקים כיצד צבעים משפיעים על הרגשות שלנו. למעשה, מחקרים רבים מוכיחים את ההקשרים הללו. החשיפה שלנו לצבעים בכל מישורי החיים עשויה להשפיע רבות על התחושות שלנו, הרגשות שלנו ובסופו של דבר גם על הפעולות שלנו. על אף שקיים קשר בין צבעים לרגשות, צבע בודד לכשעצמו ככל הנראה לא יעורר בנו רגש המספיק לפעולה. כך למשל, אם צבע אדום מעורר כעס הוא לא יגרום לנו להתעצבן אם נראה חולצה אדומה בחנות הבגדים או דגל בצבע אדום מונף ברוח וכו’.

מה הקשר בין צבע לרגש?

החוקרים מסבירים כי הרגשות נוצרים באמצעות סדרה של צבעים שאנו נחשפים אליהם בזמן נתון או בחשיפה לצבעים בווריאציות מסוימות או במינון מסוים. בהתאם לקשר בין צבע לרגש, רשתות בגדים למשל משתמשות בטכניקות הללו כדי לשפר את כמות המכירות שלהם בתצוגות בחנויות ובחלונות הראווה. כמובן שגם עסקים אחרים עשויים להיות מושפעים מהמוצרים שהם מבליטים. דוגמאות לקשר בין צבעים לרגש: אדום = כעס, תשוקה / כתום = חיות, אנרגיה / צהוב = עידוד, שמחה / חום = רצינות, קשיחות / סגול = רוחניות, חכמה / ירוק = איזון, רעננות / כחול = רוגע, ביטחון ועוד.

למה חשוב לשמור על אנרגיה במהלך היום?

במהלך היום יום שלנו אנו צריכים לקבל החלטות רבות, לבצע פעולות שונות והורים גם מבצעים פעולות הקשורות באופן ישיר לילדיהם כך שיש להם אחראיות גם עליהם. מכאן ששמירה על אנרגיות חיוביות ורבות במהלך היום תשפיע על מצב הרוח בבית, על מידת האפקטיביות שלכם בעבודה, ניהול נכון של הזמן שלכם, פרקטיות ועוד אינספור דברים אחרים.

מהם הצבעים שחשובים שיהיו לנו בארון?

מכיוון שחשוב לשמור על אנרגיה במהלך היום ואנו רוצים לנצל לטובתנו את טכניקת הצבע = רגש, הרי שנוכל להשתמש בבגדים שבארון שלנו כדי לאפיין את הרגשות והתחושות שנרצה שיהיה לנו באותו יום. לדוגמה: לפני פגישה חשובה נוכל ללבוש מעיל חום עבה, לפני ייעוץ נוכל ללבוש משהו סגול או כחול, לפני פעילות ספורטיבית נוכל ללבוש משהו אדום, כתום, ירוק או צהוב וכו’. חשוב שיהיה לנו בארון בגדים במגוון צבעים המתאימים לתחושות והרגשות שאנו רוצים שיהיו לנו ולסביבה שלנו במהלך היום שלנו. מכיוון שהפעילות והסביבה היא שונה בין אדם אחר לאחר, כל אחד יצטרך להתאים את צבעי הבגדים שלו בהתאם לאורח חייו.

רוצים לשמוע עוד , רוצים לדעת איך נכון לדייק את עצמנו ואת הגשמתנו

רשמו את הפרטים שלכם ואחזור אלכם 

אל תעצרו כאן

תקראו עוד

מוזיקה

מוזיקה – יודעת לדבר אליך בשפה שרק אתה מבין. החיבור שלי למוזיקה הגיע עוד משחר ילדותי .כל חיי אהבתי לשמוע מוזיקה זה עולם שלם של

האינדיאני שכבש אותי

לפני מספר שנים בתוך כדי זה שהתחלתי לצייר מנדלות ומקרה ולא במקרה הרי אנו יודעים שאין מקריות, גיליתי מוסיקה אינדיאנית שמאד התחברתי והרגשתי הכי בבית איתה .

הבקע ששומר עליי

אחרי שעברתי את הניתוח השני ירדתי המון במשקל – ירד ממני אדם שלם . נכון שזה משמח ? נכון ולא נכון 😊 בפועל הגיעה צרה חדשה שנקראות