שמאניזם מה זה אומר ואיך האינדיאנים השפיעו על העולם

השמאנים הם אנשי רוח המשתמשים בשמאניזם כדי לרפא ולטהר מחלות ובעיות שונות, להעביר מסרים מעולמות הרוח וכן לליווי נשמות. השמאניזם מבוססת על שיטות אקסטטיות המקשרות יקומים מקבילים על מנת להשיג את תמיכת הרוחות בעזרה לבני האדם. כך למשל באמצעות לחשים שונים, דימוי של קרב עם רוחות רעות, מישוש אברים נגועים ועוד. הטיפול יכול לסייע הן לבעיות בריאותיות בגוף והן בנפש. לאורך ההיסטוריה השמאניזם היה מקובל בתרבויות שונות על כל רחבי הגלובוס וכיום גם בישראל לימודים שמאניזם נכלל במכללות שונות ללימודי מקצועות הרפואה והרוחניות.

רקע על התרבות האינדיאנית:

מקור השם – מקור השם של האינדיאנים הוא מסוף המאה ה-15 שכריסטופר קולומבוס הגיע לאמריקה, ראה את האינדיאנים וחשב שהם הודים ולכן קרא להם אינדיאנים (בספרדית אינדיה = הודו). משם כבר השם נשאר עד היום.

אזור מחיה – האינדיאנים היו הראשונים להתיישב על אדמת ארה”ב שאנו מכירים היום ויש הסוברים שהגיעו אליה מאסיה לפני יותר מ20 אלף שנה. על כל פנים, אלה התיישבו בכל רחבי אמריקה ופתחו תרבויות אינדיאניות שונות בכל אזור בו התגוררו. לאט לאט החלו אירופאים להגיע לאזור ולהתיישב באמריקה הצפונית. הסכסוך שנוצר גרם למלחמה בין הצדדים בה נהרגו אינדיאנים רבים ולכן היתר נדדו לאזור מערב ארה”ב. היום השבים האינדיאנים שעוד קיימים חיים בשמורות שנקבעו כך במיוחד על ידי ממשלת ארה”ב.

רפואה אינדיאנית – אחד הדברים המיוחדים בתרבות האינדיאנית הוא היכולת שלהם לפתח יכולות ריפוי שונות בעזרת חומרים טבעיים ובעזרת עולמות הרוח. בין היתר הקשר בין אינדיאנים לשמאניזם.

הקשר בין אינדיאנים לשמאניזם:

הדת האינדיאנית מאמינה בחיבור בין האדם לטבע ועל כן מקדשת את הטבע ומאמינה שבכל דבר בטבע יש נשמות: החל מעצים, אבנים, אדמה, בשמיים ועוד. מלבד השימוש בצמחים ופירות טבעיים לייצר תרופות הרי שאלה גם מאמינים בטקסים רוחניים ובטכניקות ריפוי הקשורות בעולם הרוח. על כן החיבור לשמאניזם. לאורך ההיסטוריה השמאניזם היה מוכר באינספור תרבויות וקיבל כיוונים רבים ושונים וגם בתרבות האינדיאנית השתמשו בשמאניזם ובטקסיים שאמניזים על מנת לרפא מחלות ובעיות פיזיות ונפשיות.

אל תעצרו כאן

תקראו עוד

מוזיקה

מוזיקה – יודעת לדבר אליך בשפה שרק אתה מבין. החיבור שלי למוזיקה הגיע עוד משחר ילדותי .כל חיי אהבתי לשמוע מוזיקה זה עולם שלם של

האינדיאני שכבש אותי

לפני מספר שנים בתוך כדי זה שהתחלתי לצייר מנדלות ומקרה ולא במקרה הרי אנו יודעים שאין מקריות, גיליתי מוסיקה אינדיאנית שמאד התחברתי והרגשתי הכי בבית איתה .

הבקע ששומר עליי

אחרי שעברתי את הניתוח השני ירדתי המון במשקל – ירד ממני אדם שלם . נכון שזה משמח ? נכון ולא נכון 😊 בפועל הגיעה צרה חדשה שנקראות